براکت دیواری, براکت دیواری تلویزیون, پایه دیواری تلویزیون, خرید پایه دیواری تلویزیون, مقالات آموزشی

هر آنچه که باید درباره پایه تلویزیون بدانید

هر آنچه که باید درباره پایه تلویزیون بدانید

بشر از دیر باز همواره به دنبال زیبایی و راحتی بوده است. در این بین اختراعات و ابداعات زیادی صورت گرفته است تا بتوانند نیازهای مردم را تامین کنند.

تلویزیون یکی از بزرگترین و مهمترین اتفاقات زندگی بشر می تواند به شمار رود، چون انسان ها به کمک این وسیله نمایشی می توانند به هر نقطه این دنیا سفر کنند و از برنامه های رفاهی، خبری و … آن استفاده و بهره بگیرند.

امروزه در اکثر منازل تلویزیون نقش پررنگی دارد و همیشه از دقدقه های ما می باشد که چه کار کنیم تا این وسیله ارزشمند خود را زیباتر و پر رنگتر جلوه دهیم.

بعضی از افراد با خرید مدل های جدیدتر تلویزیون به هدف خود می رسند، اما با هزینه کمتری هم می توان زیبایی و جلوه تلویزیون خانگی خود را چند برابر کرد.

وجود پایه تلویزیون در نوع ها و اندازه های متفاوت از اتفاقاتی است که می توانند شما را برای زیبایی و نمایش بهتر بسیار کمک نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم تا با معرفی انواع پایه های تلویزیون شما را برای یک انتخاب مناسب کمک و یاری نماییم.

پایه تلویزیون

با استفاده از پایه تلویزیون که نام دیگر آن براکت تلویزیون می باشد، می توان تلویزیون ها را با هر نوع برندی در سایزهای متفاوت بر روی دیوار و یا سقف نصب کرد.

هر تلویزیون در پشت خود دارای جای پیچ هایی است که مخصوص نصب بر روی این پایه ها طراحی شده اند.

سایز و اندازه این پیچ ها به گونه ای است که از استانداردی به نام VESA تبعیت می کنند.

هر آنچه که باید درباره پایه تلویزیون بدانید

طراحان پایه تلویزیون به کمک این استاندارد توانسته اند که برای تمامی تلویزیون ها با سایز و ابعاد متفاوت پایه درست کنند. پس خیالتان از اینکه آیا برای تلویزیون من هم پایه ای ساخته شده است یا خیر راحت باشد.

شما می توانید با توجه به سایز و اندازه تلویزیون خود پایه مناسب تلویزیونتان را تهیه نمایید. برای آگاهی از سایز و اندازه تلویزیونتان می توانید از دفترچه راهنما و یا کارتون آن کمک بگیرید.

هر پایه ی تلویزیون یک مشخصه مختص به خود را دارد که بنا به جنس آلیاژ به کار گرفته شده و سایز پشتیبانی از تلویزیون و همچنین نوع آن قیمت های متفاوتی در بازار دارند.

انواع پایه های تلویزیون

پایه های تلویزیون دارای نوع های متفاوتی هستند که بنا به نیازهای مختلف طراحی و ساخته شده اند. در ادامه این مقاله هر یک از پایه های تلویزیون را به صورت جداگانه معرفی و توضیح می دهیم.

پایه تلویزیون به سه دسته ( پایه دیواری تلویزیون، پایه سقفی تلویزیون و پایه های ایستاده تلویزیون ) تقسیم می شود.

پایه تلویزیون دیواری

پایه تلویزیون دیواری به گونه ای طراحی و ساخته شده است که می توانند تلویزیون ها را بر روی دیوار نصب کنند. این نوع پایه نسبت به دیگر پایه های در بین عموم مصرف بیشتری را دارد. به همین علت این پایه خود جهت تامین نیاز مصرف کننده به سه دسته ( پایه ثابت دیواری  تلویزیون، پایه دیواری متحرک بالا و پایین تلویزیون و پایه تلویزیون تمام جهات دیواری ) تقسیم می شود.

پایه دیواری ثابت تلویزیون

این پایه تلویزیون دارای هیچ گونه حرکتی بر روی دیوار نمی باشد. از مهمترین مزایای پایه دیواری ثابت تلویزیون، قیمت مناسب و کارایی بالای آن می باشد.

پایه دیواری متحرک بالا و پایین تلویزیون

این پایه دارای حرکت بالا و پایین تلویزیون بر روی دیوار است. به کمک پایه دیواری متحرک بالا و پایین می توانید زاویه تلویزیون خود را بر اساس زاویه دید تنظیم کنید تا بتوانید بهترین لذت را از تماشای برنامه تلویزیونی خود ببرید.

از مهمترین قابلیت های این نوع پایه ها، تنظیم زاویه دید تلویزیون و همچنین قیمت مناسب آن می باشد.

پایه دیواری تمام جهات تلویزیون

این پایه تلویزیون دارای حرکت به صورت بالا و پایین – چپ و راست – چرخشی – عقب و جلو می باشد. با استفاده از این پایه می توان تلویزیون ها را به هرجهتی که دوست دارید تنظیم نمایید.

از مهمترین قابلیت های پایه دیواری تمام جهات، تنظیم تلویزیون در جهت های مختلف می باشد و از معایب آن قیمت بالا نسبت به نوع های دیگر می باشد.

نوشته های مشابه