پایه رومیزی گازی مانیتور, پایه رومیزی مانیتور, پایه مانیتور دوتایی, پایه مانیتور سه تایی

ارگونومی چیست؟

ارگونومی چیست؟ خرید پایه رومیزی مانیتور تولید پایه مانیتور هیدرولیکی دوتایی سه تایی

ارگونومی چیست؟ ارگونومی رشته ای از علوم است که با بدست آوردن بهترین ارتباط میان کاربران و محیط کار تعریف می شود. استفاده زیاد از کامپیوتر در ادارات و سپری کردن زمان زیاد پشت میز کامپیوتر برای کارمندان باعث ایجاد در در ناحیه کمر و گردن میشود. در این مقاله شما را با دلایل استفاده از پایه رومیزی مانیتور استاندارد و همچنین نحوه خرید پایه مانیتور رومیزی آشنا میکنیم.

ارگونومی کامپیوتر چیست؟

ورود رایانه ها به دنیای ما هر چند با مزایای بسیاری همراه بود اما مثل هر پدیده دیگری که وارد عرصه زندگی بشر می شود دارای تبعات منفی نیز هست که کامپیوتر نیز از این امر مستثنی نمی باشد. از جمله مهمترین این تبعات می توان به نشستن های طولانی مدت پشت میز کامپیوتر و خیره شدن به صفحه مانیتور اشاره کرد.

ارگونومی کامپیوتر به مطالعه و بررسی عوامل انسانی در ارتباط با کامپیوتر می پردازد و یکی از اهداف اصلی آن، تایید و تضمین مناسب بودن دستگاه مورد استفاده برای انسان می باشد.

رعایت اصول ارگونومی کامپیوتر سرلوحه تولید کنندگان تجهیزات کامپیوتر ( مانند مانیتور، صفحه کلید، ماوس، میز و صندلی طراحی و ساخت تولیدات خود ) مطابق با اصول ارگونومی می باشد.

آنها سعی دارند تا محصولات خود را مطابق با استاندارد های اولیه و اصول ارگونومی عرضه نمایند. اما اغلب تولید کننده گان همیشه با محدودیتهای (عدم توانایی یا تمایل، افزایش قیمت تمام شده) در رابطه با رعایت اصول ارگونومی روبرو هستند که گاها به جهت رفع این موانع کاربران نیازمند به استفاده از ملزومات دیگری می باشند.

کاربرد رایانه ها در زندگی بشر بسیار زیاد است و تعداد زیادی از افراد ساعت های متمادی با آنها کار می کنند. بنابراین رعایت اصول ارگونومی و استفاده از لوازم و تجهیزاتی مانند پایه رومیزی مانیتور سبب کاهش صدمه به چشم، سردرد، گردن درد و کمردرد اپراتورها و کاربران کامپیوترها می شود به همین دلیل شناخت عوامل مؤثر در محیط کار با رایانه ها، اهمیت زیادی دارد.

وجود شرایط نامناسب در محیط کاری و عدم توجه به موارد ایمنی هنگام کار با کامپیوتر ممکن است در سبب بروز بیماری ها و ناهنجاری ها شود.

ارگونومی چیست؟ خرید پایه رومیزی مانیتور تولید پایه مانیتور هیدرولیکی دوتایی سه تایی

ارگونومی اجزای موجود در محیط کار با کامپیوتر

اگر برای انجام فعالیت ها در محیط کار از کامپیوتر استفاده می شود ، به منظور جلوگیری از عوارض ناشی از کار با کامپیوتر ( مانیتور) توصیه می شود که اصول ساده ای در مورد نحوه استفاده از آن مانند بکارگیری پایه مانیتور رعایت نمایید.

دراین مبحث ما فقط به ذکر نحوه استفاده از LCD MONITOR در جهت رعایت اصول ارگونومی اجزای موجود در محیط کار با کامپیوتر بسنده می کنیم. بطور کلی مانیتورها ، ممکن است دو نوع خطر را برای افراد به وجود آورند که عبارتند از:

الف – خطر درخشندگی نور و یا انعکاس و بازتاب نور محیط اطراف به چشمان فرد

ب – زوایه دید نا مناسب از لحاظ اصول ارگونومی، در هنگام کار با مانیتورها، خصوصیات و اصول زیر باید مورد توجه قرار گیرند

بالاترین قسمت صفحه مانیتور در امتداد دید اپراتور قرار گیرد فاصـله بین چشــم ها تا صــفحه مانیتور بین 4۰ تا 7۰ ســانتی متر و در بعضــی مـوارد در بهترین حالت، 45 سانتی متر توصیه شده است البته این فواصل بستگی به سایز مانیتور نیز دارد .

صفحه مانیتور نباید درخشندگی زیادی داشته باشد و نور را نیز نباید منعکس کند. تصاویر روی صفحه مانیتور باید واضح و خوانا باشند. جهت کاهش انعکاس نور محیط اطراف در مانیتور ، باید ضمن تنظیم مانیتور، درخشندگی را نیز در منبع تولید آن کنترل کرد (کاهش داد). مانیتورها باید در مکانی دورتر از پنجره و در امتداد قائم با آنها قرار گیرند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید: براکت چیست؟

برای جلوگیری یک زاویه دید مناسب به صورتی که صفحه مانیتور در میدان دید فرد واقع شود، گردن باید راست نگاه داشته شود و مسیر دید نیز باید به سمت پایین باشد. با استفاده از پایه رومیزی مانیتور به راحتی میتوان این زاویه را ایجاد نمود. 

جهت افزایش قابلیت تنظیم مانیتور نیز می توان از پایه رومیزی متحرک مانیتور LCD arm استفاده کرد. این وسیله به ما این امکان را می دهد که با قابلیت تنظیم فواصل بر اساس اصول ارگونومی، ضمن قراردادن در محل مناسب (از نظر قرار گرفتن در امتداد دید)، فاصله مناسبی را نیز بین فرد و مانیتور بوجود آورد و در نتیجه با پدید آوردن مناسب ترین شرایط دید، از خستگی چشم و هم چنین سایر ناراحتی ها مانند کمر درد و گردن درد جلوگیری نمائیم.

حال با شناخت ساده از رعایت اصول ارگونومی در محل کار یا زندگی خود، کاملا به ارتباط مستقیم خستگی های روحی و جسمی کاربران در حین کار با کامپیوتر و نتیجتا افت راندمان کار پی بردید. چگونگی وضعیت قرار گرفتن شما در مقابل کامپیوتر یا مانیتور باعث رعایت و یا عدم رعایت اصول ارگونومی خواهد شد.

تولید پایه رومیزی مانیتور ، پایه دیواری مانیتور ، پایه متحرک مانیتور و پایه رومیزی هیدرولیکی توسط گروه صنعتی ال سی دی آرم به کاربران کمک می کند تا ارگونومی در محل کار و زندگی خود را رعایت نمایند و همچنین زیبایی، نظم، استفاده بهینه از فضاهای محدود در محیط کار و یا زندگی را نیز به همراه خواهد داشت.

کابران محترم دقت نمایند پایه های نصب مانیتور ها دارای استاندارد VESA می باشد که کاملا با تولیدات محصولات سامسونگ، ال جی، ایسوس، ای او سی سازگاری دارد. جهت خرید بهترین نوع پایه مانیتور یا پایه مانیتور دوتایی و سه تایی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

در صورت عدم وجود استاندارد VESA بر روی مانیتور خود اصلا نگران نباشد و لطفا با ما تماس بگیرد تا تبدیل مخصوص مانیتور های فاقد محل نصب پایه ها را در اختیارتان قرار دهیم. بخاطر داشته باشید پیشگیری همیشه بهترین و کم هزینه ترین راه می باشد.

نوشته های مشابه