آیا می خواهید بدانید چگونه تلویزیون ال سی دی خود را به دیوار نصب کنیم؟

پایه دیواری تلویزیون LCDarm قابلیت نصب تلویزیون بر روی دیوار با تمام برندهای سامسونگ، ال جی، سونی، پاناسونیک، شارپ و ایکس ویژن را دارا می باشد و فقط کافیست شما قبل از انتخاب براکت دیواری و یا پایه نصب تلویزیون روی دیوار، وزن تقریبی نمایشگر، سایز و اندازه قطعی فاصله پیچ‌های نصب که در پشت Plasma, Monitor, LCD TV قرار دارد آگاهی داشته باشید تا مشاورین ما با توجه به نیاز فعلی یا آتی شما بهترین مدل براکت دیواری تلویزیون را به شما پیشنهاد نمایند. آموزش نصب پایه تلویزیون و مانیتور در ذیل صفحه‌ی هر محصول وجود دارد. در صورتی که آموزش نصب یک محصول وجود نداشت، در قسمت نظرات، ما را آگاه فرمایید تا آموزش نصب آن محصول قرار داده شود.

VESA چیست؟

Video Electronics Standards Association VESA WALL MOUNT اولین استاندارد بین المللی می باشد که تولیدکنندگان مانیتور و تلویزیون های دنیا برای استفاده یکسان از پایه نصب تلویزیون یا مانیتور بر روی دیوار ( براکت دیواری ) مجبور به پیروی از آن شدند بنابراین اگر در یک پلاسما و یا مانیتور واژه VESA Wall Mount را مشاهده کردید مطمئن باشید که دارای سوراخ های استانداردی جهت نصب پایه دیواری تلویزیون یا براکت دیواری در قسمت پشت LCD TV می باشد، استانداردهای VESA به صورت زیر می باشد.

VESA 75*75mm مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 75 میلیمتر می‌باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ است بنابراین فاصله سوراخ ها هرکدام 75 میلیمتر از یکدیگر می‌باشد و دقیقا محلی است که کاربر می تواند پایه دیواری را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 100*100mm;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 100 میلیمتر می‌باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ با جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هر کدام 100 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی است که کاربر می تواند پایه دیواری را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 100*200mm مستطیلی را در نظر بگیرید که طول 200 میلیمتر و عرض 100 میلیمتر می‌باشد و در چهارگوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخ ها هرکدام در طول 200 میلیمتر و در عرض 100 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربران می تواند پایه دیواری را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 200*200mm;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 200 میلیمتر می‌باشد و در چهارگوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هر کدام 200 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه دیواری را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 300*300;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 300 میلیمتر می‌باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ با جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هرکدام 300 میلیمتر از یکدیگر می‌باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می‌تواند پایه دیواری تلویزیون یا پایه دیواری مانیتور خود را نصب نماید.

VESA 400*400mm;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 400 میلیمتر می‌باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ با جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هر کدام 400 میلیمتر از یکدیگر می‌باشد که کاربر می تواند پایه دیواری را به مانیتور با تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 600*400mm مستطیلی را در نظر بگیرید که دارای طول 600 میلیمتر و عرض 400 میلیمتر می‌باشد و در چهارگوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخ‌ها هرکدام در طول 600 میلیمتر و در عرض 400 میلیمتر از یکدیگر می‌باشد و دقیقا محلی است که کاربر می‌تواند پایه دیواری را با تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 800*600mm;مستطیلی را در نظر بگیرید که دارای طول 600 میلیمتر و عرض 400 میلیمتر می‌باشد و چهارگوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخ‌های هرکدام در طول 600 میلیمتر و در عرض 400 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی است که کاربر می تواند پایه دیواری تلویزیون یا پایه دیواری مانیتور خود را نصب نماید.

خارج از استاندارد بسیار از مدل های قدیمی و حتی بعضی از مدل های جدید تلویزیون های تخت LED/LCD هیچ یک از استانداردهای فوق را رعایت نکرده و فاصله محل پیچ های نصب می‌تواند در بین یکی از استانداردهای فوق و حتی بزرگتر هم باشد. در هر صورت مطمئن باشید که LCDarm همیشه برای تمامی مانیتورها و تلویزیون ها پایه ای مناسب دارد.

آیا کلیه Plasma, LCDTV قابلیت نصب پایه ها را دارند؟

بله، کلیه پلاسما ها و تلویزیون ها در پشت خود دارای سوراخ های از پیش تعبیه شده می باشند ولی با این تفاوت که در مدل ها و برندهای مختلف فواصل آنها کاملا متفاوت است لذا کاربران باید پایه دیواری تلویزیون مناسب را انتخاب نمایند که دو بازوی کشویی در روی پایه دیواری یا اندازه فاصله بین سوراخ های تعبیه شده در پشت پلاسما یکی باشند.

آیا وزن قابل تحمل نوشته شده در مشخصات محصولات قابل اعتماد است؟

بلی، کلیه محصولات اعم از براکت دیواری تلویزیون، پایه دیواری مانیتور یا پایه رومیزی مانیتور جهت تست با وزنه‌های بالاتر از وزن مندرج شده در مشخصات کالا قبلا تست شده‌اند، اما شما هم باید قبل از نصب مانیتور و تلویزیون به پایه های فلزی از وزن بالاتر از حد میزان مورد انتظار از صحت و محکم بودن محل نصب پایه های فلزی به دیوار و یا سقف حتما اطمینان حاصل نمایید.

آیا هیچ تفاوت خاصی در یک برند برای استفاده بهینه از پایه های فلزی وجود دارد؟

خیر، تمام Plasma و تلویزیون‌ها که دارای واژه Wall Mount باشند دارای یک استاندارد بین المللی به جهت نصب پایه‎های فلزی می‌باشند لذا فقط هنگام خرید از فروشنده بخواهید که بهترین مدل پایه دیواری تلویزیون یا مانیتور را به شما پیشنهاد نماید که قابلیت نصب پایه های فلزی را داشته باشد.

کدام یک را اول تهیه کنیم ( تلویزیون و مانیتور یا پایه های قابل نصب)؟

با توجه به تنوع محصولات ارائه شده توسط ما، با اطمینان خاطر تلویزیون خود را تهیه نمایید و مطمئن باشید که ما برای رفع نیاز شما محصولی با کیفیت داریم. فقط هنگام خرید از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما پیشنهاد نماید که قابلیت نصب پایه فلزی تلویزیون یا مانیتور را داشته باشد.

برای نصب پایه دیواری تلویزیون یا پایه مانیتور چه باید کرد؟ آیا نیاز به نصاب داریم؟

نصب پایه مانیتور بسیار آسان می باشد و معمولا کاربران با توجه به راهنمای نصب که در داخل جعبه می‌باشد می‌توانند آنها را براحتی نصب نمایند. اما در مورد تلویزیون قدری متفاوت است و اگر بخواهید پایه دیواری تلویزیون را به دیوار نصب نمایید شما معمولا نیاز به یک نصاب برای نصب براکت دیواری دارید و اگر بخواهید تلویزیون خود را با کمک پایه سقفی تلویزیون به سقف نصب نمایید حتما به یک نصاب ماهر نیاز دارید.

آیا برای نصب نیازمند به ملحقات نصب از قبیل پیچ و مهره هستیم؟

خیر، در داخل هر جعبه اعم از پایه تلویزیون یا پایه مانیتور، به مقدار لازم و کفایت، ملحقات نصب مخصوص خودش وجود دارد و کاربران نیازی به تهیه آنها از جایی دیگر را ندارد.

آیا ارسال محصولات به تمام نقاط ایران امکان پذیر است؟

بلی، شما می‌توانید جهت خرید پایه تلویزیون یا مانیتور، با انتخاب بهترین مدل براکت دیواری تلویزیون یا پایه دیواری مانیتور و یا پایه رومیزی مانیتور از یکی از مراکز فروش آنها را تهیه نمایید و درخواست ارسال آن را به شهرستان مورد نظر خود داشته باشید.
ال سی دی آرم جهت فروش عمده محصولات خود از سراسر ایران نماینده فروش میپذیرد.