آیا می خواهید بدانید چگونه تلویزیون ال سی دی خود را به دیوار نصب کنیم؟

پایه های LCDarm قابلیت نصب تلویزیون بر روی دیوار با تمام برندهای سامسونگ، ال جی، سونی، پاناسونیک، شارپ، ایکس ویژن را دارا می باشد و فقط کافیست شما قبل از انتخاب براکت دیواری و یا پایه های نصب تلویزیون، وزن تقریبی نمایشگر، سایز و اندازه قطعی فاصله پیچ های نصب که در پشت Plasma, Monitor, LCD TV قرار دارد آگاهی داشته باشید تا مشاورین ما با توجه به نیاز فعلی یا آتی شما بهترین مدل را پیشنهاد نمایند. آموزش نصب پایه های تلویزیون و مانیتور در ذیل صفحه ی هر محصول وجود دارد. در صورتی که آموزش نصب یک محصول وجود نداشت، در قسمت نظرات، ما را آگاه فرمایید تا آموزش نصب آن محصول قرار داده شود.

VESA چیست؟

Video Electronics Standards Association VESA WALL MOUNT اولین استاندارد بین المللی می باشد که تولید کنندگان مانیتور و تلویزیون های دنیا برای استفاده یکسان از پایه های نصب تلویزیون یا مانیتور بر روی دیوار ( براکت دیواری ) مجبور به پیروی از آن شدند بنابراین اگر در یک پلاسما و یا مانیتور واژه VESA Wall Mount را مشاهده کردید مطمئن باشید که دارای سوراخ های استانداردی جهت نصب پایه یا براکت در قسمت پشت LCD TV می باشد، استانداردهای VESA به صورت زیر می باشد.

VESA 75*75mm مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 75 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ است بنابراین فاصله سوراخ ها هرکدام 75 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی است که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 100*100mm;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 100 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ با جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هر کدام 100 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی است که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 100*200mm مستطیلی را در نظر بگیرید که طول 200 میلیمتر و عرض 100 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخ ها هرکدام در طول 200 میلیمتر و در عرض 100 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربران می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 200*200mm;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 200 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هر کدام 200 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 300*300;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 300 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ با جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هرکدام 300 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 400*400mm;مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 400 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ با جای پیچ است بنابراین فاصله این سوراخ ها هر کدام 400 میلیمتر از یکدیگر می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور با تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 600*400mm مستطیلی را در نظر بگیرید که دارای طول 600 میلیمتر و عرض 400 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخ ها هرکدام در طول 600 میلیمتر و در عرض 400 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی است که کاربر می تواند پایه را با تلویزیون خود نصب نماید.

VESA 800*600mm;مستطیلی را در نظر بگیرید که دارای طول 600 میلیمتر و عرض 400 میلیمتر می باشد و چهار گوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخ های هرکدام در طول 600 میلیمتر و در عرض 400 میلیمتر از یکدیگر می باشد و دقیقا محلی است که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

خارج از استاندارد بسیار از مدل های قدیمی و حتی بعضی از مدل های جدید تلویزیون های تخت LED/LCD هیچ یک از استانداردهای فوق را رعایت نکرده و فاصله محل پیچ های نصب می تواند در بین یکی از استانداردهای فوق و حتی بزرگتر هم باشد. در هر صورت مطمئن باشید که LCDarm همیشه برای تمامی مانیتورها و تلویزیون ها پایه ای مناسب دارد.

آیا کلیه Plasma, LCDTV قابلیت نصب پایه ها را دارند؟

بله، کلیه پلاسما ها و تلویزیون ها در پشت خود دارای سوراخ های از پیش تعبیه شده می باشند ولی با این تفاوت که در مدل ها و برندهای مختلف فواصل آنها کاملا متفاوت است لذا کاربران باید پایه ای را انتخاب نمایند که دو بازوی کشویی در روی پایه یا اندازه فاصله بین سوراخ های تعبیه شده در پست پلاسما یکی باشند.

آیا وزن قابل تحمل نوشته شده در مشخصات محصولات قابل اعتماد است؟

بلی، کلیه محصولات جهت تست با وزنه های بالاتر از وزن مندرج شده در مشخصات کالا قبلا تست شده اند، اما شما هم باید قبل از نصب مانیتور و تلویزیون به پایه های فلزی از وزن بالاتر از حد میزان مورد انتظار از صحت و محکم بودن محل نصب پایه های فلزی به دیوار و یا سقف حتما اطمینان حاصل نمایید.

آیا هیچ تفاوت خاصی در یک برند برای استفاده بهینه از پایه های فلزی وجود دارد؟

خیر، تمام Plasma و تلویزیون ها که دارای واژه Wall Mount باشند دارای یک استاندارد بین المللی به جهت نصب پایه های فلزی می باشند لذا فقط هنگام خرید از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما پیشنهاد نماید که قابلیت نصب پایه های فلزی را داشته باشد.

کدام یک را اول تهیه کنیم ( تلویزیون و مانیتور یا پایه های قابل نصب) را؟

با توجه به تنوع محصولات ارائه شده توسط ما با اطمینان خاطر تلویزیون خود را تهیه نمایید و مطمئن باشید که ما برای رفع نیاز شما محصولی با کیفیت داریم. فقط هنگام خرید از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما پیشنهاد نماید که قابلیت نصب پایه های فلزی را داشته باشد.

برای نصب پایه ها چه باید کرد؟ آیا نیاز به نصاب داریم؟

نصب پایه مانیتور بسیار آسان می باشد و معمولا کاربران با توجه به راهنمای نصب که در داخل جعبه می باشد می توانند آنها را براحتی نصب نمایند. اما در مورد تلویزیون قدری متفاوت است و اگر بخواهید آنرا به دیوار نصب نمایید شما معمولا نیاز به یک نصاب برای آنها دارید و اگر بخواهید تلویزیون خود را به سقف نصب نمایید حتما به یک نصاب ماهر نیاز دارید.

آیا برای نصب نیازمند به ملحقات نصب از قبل پیچ و مهره هستیم؟

خیر، در داخل جعبه تمام محصولات به مقدار لازم و کفایت، ملحقات نصب مخصوص خودش وجود دارد و کاربران نیازی به تهیه آنها از جایی دیگر را ندارد.

آیا برای نصب نیازمند به ملحقات نصب از قبل پیچ و مهره هستیم؟

خیر، در داخل جعبه تمام محصولات به مقدار لازم و کفایت، ملحقات نصب مخصوص خودش وجود دارد و کاربران نیازی به تهیه آنها از جایی دیگر را ندارد.

آیا ارسال محصولات به تمام نقاط ایران امکان پذیر است؟

بلی، شما می تواندی با انتخاب مدل های مورد نیاز خود از یکی از مراکز فروش آنها را تهیه نمایید و درخواست ارسال آن را به شهرستان مورد نظر خود داشته باشید.