آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

مشخصات فنی :

وزن محصول : 4.4 کیلوگرم                         سایز قابل استفاده: از 32 اینچ تا 50 اینچ                         وزن قابل تحمل : 22-13 کیلوگرم

زاویه قابل تغییر : از 2- درجه تا 10+ درجه                                         فاصله از دیوار : 70 میلیمتر

توجه داشته باشید که برای نصب براکت دیواری تلویزیون ال سی دی به دیوار از قطعات معیوب استفاده ننمایید و حتما از قطعات مناسب استفاده کنید. از قرار دادن تلویزیون LCD سنگین تر از وزن ذکر شده بر روی این مدل براکت تلویزیون خودداری فرمایید. برای نصب این مدل پایه دیواری تلویزیون بر روی دیوار به دو نفر نیاز است و عدم استفاده از تجهیزات ایمنی و ابزارهای لازم موجب بروز صدمات و جراحات جدی می گردد.

لطفا قبل از اقدام به نصب براکت تلویزیون ال ای دی به دیوار ، دستور العمل و راهنمایی هر بخش را به طور کامل خوانده و سپس اقدام به نصب نمایید. در صورت عدم درک به طور کامل و یا قسمت هایی از دستورالعمل ، لطفا با یک نصاب حرفه ای جهت نصب تماس حاصل فرمایید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V  ال سی دی ال ای دی به دیوار ال سی دی آرم

بهتر است نصب براکت دیواری تلویزیون به روی دیوار توسط نصاب یا افراد ماهر صورت گیرد تا از بروز صدمات و جراحات جلوگیری شود. همانطور که در شکل زیر ملاحظه می فرمایید ابتدا باید دو قسمت صفحه فلزی و پایه دیواری را از هم جدا نمایید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V تصویر به دیوار ال ای دی

می توانید پایه براکت دیواری تلویزیون lcd را بر روی دیوار بتنی و یا بر روی داربست چوبی نصب نمایید به شرطی که استحکام لازم را جهت نگهداری وزن براکت دیواری و نمایشگر را داشته باشد. از پایه دیواری به عنوان راهنما استفاده کرده و محل نمایش داده شده در تصویر را با دریل سوراخ هایی به عمق 60 میلیمتر و قطر 10 میلیمتر ایجاد نمایید. سپس رولپلاک ها را در داخل سوراخ ها قرار داده و با سطح دیوار یکسان کنید. توجه داشته باشید که تراز را در محل مناسب خود قرار دهید و از طرز قرار گرفتن صحیح پایه دیواری تلویزیون با توجه به شکل زیر اطمینان حاصل نمایید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار LCDarm.ir

می توانید ابتدا محل داربست چوبی را مشخص نمایید و با توجه به شکل زیر محل سوراخ ها را علامت بزنید و سپس سه سوراخ با عمق 60میلیمتر و قطر 5 میلیمتر داخل داربست چوبی ایجاد نمایید. دیگر نیازی به قرار دادن رولپلاک ندارید و فقط باید پیچها را در محل خود قرار داده و پایه دیواری تلویزیون را با توجه به تراز و نحوه قرارگیری مناسب پایه در جای خود محکم نمایید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار LED

در این مرحله جهت اتصال صفحه فلزی VESA به پشت تلویزیون ال سی دی خود ، دو پوشش پلاستیکی را مانند شکل زیر در دوطرف صفحه فلزی قرار دهید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

در این مرحله از نصب می توانید با راهنمایی گرفتن از دو شکل زیر و فاصله پیچها در پشت تلویزیون ال سی دی خود VESA صفحه فلزی را به پشت نمایشگر خود متصل نمایید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوارآموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

توجه داشته باشید که اگر فاصله پیچ ها در پشت تلویزیون بیشتر از فاصله صفحه فلزی بود ، در بیشتر محصولات LCD arm ، مبدل هایی جهت افزایش فاصله VESA وجود دارد که با اتصال این مبدل ها به صفحه فلزی با استفاده از مهره های مناسب می توانید این مشکل را بر طرف سازید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

باید با توجه به وزن تلویزیون ال ای دی و یا تلویزیون ال سی دی و یا تلویزیون پلاسمای خود ، پایه دیواری را با دقت تنظیم نمایید. این کار را می توانید با استفاده از آچار آلن که در جعبه محصولات ال سی دی آرم قرار دارد انجام دهید. همانطور که گفته شد بهتر است که مراحل نصب تلویزیون توسط افراد ماهر و نصاب صورت گیرد تا صدمه ای وارد نشده و ارزش پایه دیواری و تلویزیون حفظ شود!

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

زمانی که پایه دیواری تلویزیون را به روی دیوار نصب کرده و صفحه فلزی را نیز به پشت نمایشگر خود متصل نمودید ، حالا نوبت متصل نمودن این دو پایه روی هم می باشد که بهتر است جهت جلوگیری از ورود صدمه به تلویزیون ال سی دی و یا براکت دیواری تلویزیون ، این کار توسط دو نفر صورت گیرد. اتصال دو قطعه به یکدیگر را می توانید با راهنمایی گرفتن از شکل زیر انجام دهید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوارآموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

بعد از نصب تلویزیون ال سی دی بر روی پایه دیواری و تنظیم موقعیت مناسب نمایشگر با توجه به میزان چرخش براکت دیواری تلویزیون ، آویز مغناطیسی را در زیر نمایشگر خود پنهان نمایید.

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار

آموزش نصب براکت تلویزیون مدل TW-400V به دیوار


محلی از دیوار را انتخاب نمایید که محکم و سفت باشد و تحمل وزن پایه تلویزیون دیواری و نمایشگر را داشته باشد. شما باید جهت نگهداری و کارکرد صحیح LCD arm ، هر دو ماه یک بار آن را کامل چک نمایید و برای تمیز کردن آن هرگز از پارچه های خیس و یا مرطوب استفاده نکنید همچنین از محصولات LCD arm در محیط های مرطوب استفاده ننمایید.

نکته: جهت نصب پایه دیواری تلویزیون، به دلیل استفاده از لوله خرطومی و یا بریگمان جهت سیم کشی توکار ، برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی، ابتدا از مسیر سیم کشی محل نصب پایه دیواری تلویزیون اطمینان کافی حاصل نمایید.

توجه داشته باشید که تلویزیون های پلاسما، نسبت به تلویزیون های ال ای دی و یا نمایشگر های ال سی دی دارای وزن بیشتری می باشند، لذا در صورتی که می خواهید پایه دیواری را در خانه های قدیمی استفاده نمایید، از قرار گیری رولپلاک در داخل بدنه آجری اطمینان حاصل فرمایید.

برخی از براکت ها ( پایه نصب دیواری ) محصول LCD arm قابلیت تغییر ارتفاع و تغییر زاویه افقی و عمودی را به راحتی فراهم ساخته است.

تهویه هوا به خصوص برای تلویزیون های پلاسما بسیار مهم می باشد و از نصب تلویزیون یا مانیتور خود در بالای رادیاتور شوفاژ و در نزدیکی شومینه و یا بخاری جداً خودداری نمایید.