سوالات متداول

راهنمای نصب تلویزیون به دیوار

آیا می خواهید بدانید چگونه تلویزیون ال سی دی خود را به دیوار نصب کنیم؟

پایه های   LCD arm  قابلیت نصب تلویزیون به دیوار با تمام برندهای سامسونگ، ال جی، سونی، پاناسونیک، شارپ، ایکس ویژن... را دارا می باشد و فقط کافیست شما قبل از انتخاب براکت دیواری و یا پایه های نصب تلویزیون وزن تقریبی نمایشگر، سایز و اندازه قطعی فاصله پیچ های نصب VESA که  در پشت LED TV, LCD TV, Monitor, Plasma   قرار دارد آگاهی داشته باشید تا مشاورین ما با توجه به نیاز فعلی یا آتی شما بهترین مدل را پیشنهاد نمایند

آموزش نصب پایه های تلویزیون ( براکت تلویزیون ) و نحوه نصب پایه های مانیتور در ذیل صفحه ی هر محصول وجود دارد. در صورتی که آموزش نصب یک محصول وجود نداشت، در قسمت نظرات، ما را آگاه فرمایید تا آموزش نصب آن محصول قرار داده شود.

پیشنهاد می گردد جهت کسب اطلاعات تکمیلی مطالب زیر را با دقت مطالعه نمایید.


   VESA  چیست ؟

Video Electronics Standards Association

VESA WALL MOUNT      اولین استاندارد بین المللی می باشد که تولید کننده گان مانیتور و تلویزیون های دنیا برای استفاده یکسان از پایه های نصب تلویزیون یا مانیتور بر روی دیوار ( براکت دیواری ) مجبور به پیروی از آن شدند بنابرین اگر در یک LCD, LED , Monitor , Plasma  شما واژه VESA WALL MOUNT را مشاهده کردید مطمئن باشید که دارای سوراخهای استانداردی جهت نصب پایه یا براکت در قسمت پشت  LCD TV , LCD MONITOR می باشد، استانداردهای VESA بصورت زیر می باشد.


سوالات متداول vesa سوراخ پشت مانیتور


VESA 75x75mm :

مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 75 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ می باشد بنابراین فاصله این سوراخها هرکدام 75 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

سوالات متداول سوراخ پشت lcd

VESA 100x100mm :

مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 100 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ می باشد بنابراین فاصله این سوراخهای هرکدام 100 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید

سوالات متداول آموزش نصب مانیتور روی دیوار

VESA  200X100mm:

مستطیلی را در نظر بگیرد که دارای طول 200 میلیمتر و عرض 100 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخهای هرکدام در طول 200 میلیمتر و در عرض 100 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

سوالات متداول طرز نصب تلویزیون به دیوار

 VESA  200x200mm:

مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 200 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ می باشد بنابراین فاصله این سوراخهای هرکدام 200 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

سوالات متداول سوراخ پشت تلویزیون

VESA  300x300mm :

مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 300 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ می باشد بنابراین فاصله این سوراخهای هرکدام 300 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

سوالات متداول وزا سوراخ پشت مانیتور

VESA  400x400mm :

مربعی را در نظر بگیرید که طول هر ضلع آن 400 میلیمتر می باشد و در چهار گوشه این مربع چهار سوراخ یا جای پیچ می باشد بنابراین فاصله این سوراخهای هرکدام 400 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

سوالات متداول نحوه نصب تلویزیون روی دیوار

VESA  600x400mm :

مستطیلی را در نظر بگیرد که دارای طول 600 میلیمتر و عرض 400 میلیمتر می باشد و  در چهار گوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخهای هرکدام در طول 600 میلیمتر و در عرض 400 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

سوالات متداول ارتفاع فاصله ال سی دی از زمین

VESA  800x600mm:

مستطیلی را در نظر بگیرد که دارای طول 600 میلیمتر و عرض 400 میلیمتر می باشد و  در چهار گوشه این مستطیل چهار سوراخ یا محل پیچ قرار گرفته است بنابراین فاصله این سوراخهای هرکدام در طول 600 میلیمتر و در عرض 400 میلیمتر از یک دیگر می باشد و دقیقا محلی می باشد که کاربر می تواند پایه را به مانیتور یا تلویزیون خود نصب نماید.

سوالات متداول نصب تلویزیون به دیوار

خارج از استاندارد

بسیار از مدل های قدیمی و حتی بعضی از مدل های جدید  تلویزیون های تخت LED/LCD   از هیچ یک از استاندار های فوق را رعایت نکرده و فاصله محل پیچهای نصب می تواند در بین یکی از استاندارد های فوق و حتی بزرگتر هم باشد . در هر صورت مطمئن باشید که LCD arm  همیشه برای تمامی مانیتور ها و تلویزیونها پایه ای مناسب دارد 

Anchorآیا کلیه LCD TV , PLASMA قابلیت نصب پایه ها (براکت bracket) را دارند ؟

بلی ، کلیه LCD TV , PLASMA در پشت خود دارای سوراخهای از پیش تعبییه شده می باشند ولی با این تفاوت که در مدلها و برندهای مختلف فواصل آنها کاملا متفاوت است لذا کاربران باید پایه ای را انتخاب نمایند که دو بازوی کشویی در روی پایه (براکت bracket) با اندازه فاصله بین سوارخهای تعبیه شده در پشت LCD TV , PLASAM یکی باشند .شکل زیر:

سوالات متداول فاصله براکت دیواری از زمین

سوالات متداول نصب تلویزیون به دیوار با عکس

Anchorآیا وزن قابل تحمل نوشته شده در مشخصات محصولات قابل اعتماد است ؟

بلی . کلیه محصولات جهت تست با وزنه های بالاتر از وزن مندرج شده در مشخصات کالا قبلا تست شده اند . اما شما هم باید قبل از نصب LCD MONITOR و یا LCD TV به پایه های فلزی از وزنه بالاتر از حد و میزان مورد انتظار از صحت و محکم بودن محل نصب پایه های فلزی به دیوار و یا سقف حتما اطمینان حاصل نمایید.

Anchorآیا میتوان پایه ها(براکت bracket) را باهم ترکیب نمود و مدلی دلخواه ایجاد کرد ؟

بلی شما با ترکیب نمودن بعضی از مدلها میتوانید کارایی آنها افزایش دهید (تماس با مشاور) . بعضی از مدل ها هسنتد که به تنهایی هیچ گونه استفاده ای ندارند و حتما باید با مدل های دیگر ترکیب شوند . مانند مدلهای: DLTC_1620 , P_32

Anchorچه مدل از پایه ها(براکت bracket) را انتخاب کنیم که بهترین کارایی را داشته باشد ؟

اینکه چه مدلی را انتخاب نماییم تا بهترین کارایی را داشته باشد کاملا بستگی به محل نصب و چگونگی رفع نیاز شما دارد .لذا کاربران گرامی می توانند با تماس با مشاور راهنمایی های لازم را دریافت نمایند .

Anchorآیا تمام پایه ها فلزی قابلیت نصب به LCD MONITOR , LCD TV , PLASMA موجود در بازار را دارا می باشند ؟

بلی ، توجه داشته باشید کلیه LCD MONITOR که دارای واژه WALL MOUNT باشند توانایی استفاده از این محصولات را دارا می باشند اما درصدی از LCD MONITOR از این توانایی بهره مند نیستند لذا هنگام خرید از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما پیشنهاد نمایید که قابلیت نصب پایه های فلزی را داشته باشد .

Anchorآیا هیج تفاوت خاصی در یک برند برای استفاده بهینه از پایه های فلزی وجود دارد ؟

خیر ، تمام LCD MONITOR , LCD TV , PLASMA که دارای واژه WALL MOUNT باشند دارای یک استاندار بین الملی به جهت نصب پایه های فلزی می باشند لذا فقط هنگام خرید از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما پیشنهاد نمایید که قابلیت نصب پایه های فلزی را داشته باشد

Anchorآیا LCD TV , LCD MONITOR را که قبلا تهیه کرده ام توانایی استفاده از محصولات شما را دارد ؟

شما می توانید با مراجعه به لیست انواع ال سی دی قابلیت نصب پایه ها را بر روی LCD TV و یا LCD MONITOR خود بررسی نمایید

Anchorکدام یک را اول تهیه کنیم LCD MONITOR , LCD TV , PLASMA و یا پایه های قابل نمصب آنها را ؟

با توجه به تنوع محصولات ارائه شده توسط ما با اطمینان خاطر LCD TV و یا LCD MONITOR خود را تهیه نمایید و مطئن باشید که ما برای رفع نیاز شما محصولی با کیفیت داریم . فقط هنگام خرید از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما پیشنهاد نمایید که قابلیت نصب پایه های فلزی را داشته باشد

Anchorبرای نصب پایه ها (براکت bracket)چه باید کرد ، آیا نیاز به نصاب داریم ؟

نصب پایه LCD MONITOR بسیار آسان می باشند و معمولا کاربران با توجه به راهنمای نصب که در داخل هر جعبه می باشد میتوانند آنها را براحتی نصب نمایند . اما در مورد LCD TV , PLAMSA قدری متفاوت می باشد و اگر بخواهید آنها به دیوار نصب نمایید شما معمولا نیاز به یک نصاب برای آنها نیاز دارید . و اگر بخواهید LCD MONITOR , LCD TV , PLASMA را به سقف نصب نمایید حتما به یک نصاب ماهر نیازمند هستید .

سوالات متداول نصاب براکت پایه یواری

سوالات متداول نحوه نصب تلویزیون به روی دیوار

Anchorراهنمای نصب در داخل کارتن نیست ؟ !

هر گاه به هر دلیلی راهنمایی نصب در جعبه آنها نبود و یا قابل رویت نبود، کاربران گرامی میتوانند با مراجعه به محصول مورد نظر در قسمت محصولات سایت راهنمای نصب را رویت نمایند و یا آنرا دانلود و چاپ نمایند .

Anchorآیا برای نصب نیازمند به ملحقات نصب از قیبل پیچ و مهره ... هستم ؟

خیر ، در داخل جعبه تمام محصولات به مقدار لازم و کفایت ملحقات نصب مخصوص به خودش می باشد و کاربران نیازی به تهیه آنها از جایی دیگر را ندارد .

سوالات متداول قطعات براکت تلویزیون دیواری

Anchorایا ارسال محصولات به تمام نقاط ایران امکان پذیر است ؟

بلی . شما میتوانید با انتخاب مدلهای مورد نیاز خود از یکی از مراکز فروش آنها تهیه نمایید و درخواست ارسال آن را به شهرستان مورد نظر خود داشته  باشید.  نمابشگاه و فروشگاه مرکزی