طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

مشخصات فنی :

وزن محصول : 4.9 کیلوگرم                    سایز قابل استفاده : 30 اینچ تا 64 اینچ          زاویه چرخش افقی : از 10- درجه تا 10+ درجه          وزن قابل تحمل : 75 کیلوگرم               فاصله از دیوار : 75 میلیمتر.

دیوار و یا سطح نصب پایه دیواری تلویزیون LCD باید قادر به تحمل وزن پایه و تلویزیون را داشته باشد ، در غیر این صورت ساختار محل نصب باید تقویت گردد. برای نصب این مدل از پایه به دو نفر نیازمند می باشد و عدم استفاده مناسب از تجهیزات ایمنی و ابزارهای لازم موجب بروز صدمات و جراحات جدی می گردد. این محصول جهت نصب بر روی دیوار آجری و یا بتنی طراحی گردیده است. هیچ گاه تلویزیونی با وزن بیشتر از وزن ذکر شده بر روی پایه دیواری نصب ننمایید زیرا امکان خرابی محصول یا باعث بروز صدمات انسانی می گردد.

لطفا قبل از اقدام به نصب براکت تلویزیون ال ای دی به دیوار ، دستور العمل و راهنمایی هر بخش را به طور کامل خوانده و سپس اقدام به نصب نمایید. در صورت عدم درک به طور کامل و یا قسمت هایی از دستورالعمل ، لطفا با یک نصاب حرفه ای جهت نصب تماس حاصل فرمایید.

طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

گام 1 : ابتدا محل مورد نظر را انتخاب نمایید ، مطمئن شوید که قدرت لازم جهت نگه داری تلویزیون ال سی دی و پایه دیواری تلویزیون را داراست. از پایه دیواری کمک بگیرید و محل پیچ ها را مانند شکل زیر علامت بزنید. به تراز بودن پایه و فاصله مناسب براکت دیواری از زمین توجه داشته باشید. سپس جای پیچ ها را دریل کنید به طوری که سوراخ هایی به عمق 50 میلیمتر و قطر 10 میلیمتر ایجاد شود . رولپلاک ها را داخل سوراخ ها قرار داده و با سطح دیوار یکسان نمایید.

طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

گام 2 : براکت دیواری را بر روی دیوار قرار داده و با شش پیچ و واشر مناسب پایه دیواری تلویزیون ال ای دی یا تلویزیون ال سی دی را در جای خود محکم نمایید.

طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

گام 3 : در این مرحله جهت نصب تلویزیون LCD یا تلویزیون LED به دیوار ، باید براکت ها را به پشت مانیتور همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می فرمایید ، متصل نمایید. ترتیب قرار گرفتن پیچ و واشرها و بوش پلاستیکی را رعایت فرمایید. به محل بسته شدن پیچ ها دقت فرمایید تا متناسب با سوراخ های پشت نمایشگر و متناسب با استاندارد VESA باشد.

طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

گام 4 : با راهنمایی از تصویر زیر می توانید نحوه قرار گرفتن براکت پشت نمایشگر بر روی پایه دیواری را ملاحظه فرمایید. بهتر است این کار توسط دو نفر صورت گیرد و تا زمانی که از نصب مناسب براکت دیواری تلویزیون ال سی دی اطمینان حاصل نشده است ، از رها کردن نمایشگر خودداری فرمایید.

طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

گام 5 : با استفاده از دستگیره ای که در کنار براکت ها قرار دارد می توانید زاویه مناسب را بین زاویه مشخص شده برای این محصول تعیین نموده و به کمک دستگیره آن را در جای خود ثابت نگه دارید.

طریقه نصب پایه مانیتور LCD مدل TW-720 به دیوار

محلی از دیوار را انتخاب نمایید که محکم و سفت باشد و تحمل 75 کیلوگرم وزن را داشته باشد. شما باید جهت نگهداری و کارکرد صحیح LCD arm ، هر دو ماه یک بار آن را کامل چک نمایید و برای تمیز کردن آن هرگز از پارچه های خیس و یا مرطوب استفاده نکنید همچنین از محصولات LCD arm در محیط های مرطوب استفاده ننمایید.

جهت نصب پایه دیواری تلویزیون، به دلیل استفاده از لوله خرطومی و یا بریگمان جهت سیم کشی توکار ، برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی، ابتدا از مسیر سیم کشی محل نصب پایه دیواری تلویزیون اطمینان کافی حاصل نمایید.

توجه داشته باشید که تلویزیون های پلاسما، نسبت به تلویزیون های ال ای دی و یا نمایشگر های ال سی دی دارای وزن بیشتری می باشند، لذا در صورتی که می خواهید پایه دیواری را در خانه های قدیمی استفاده نمایید، از قرار گیری رولپلاک در داخل بدنه آجری اطمینان حاصل فرمایید.

برخی از براکت ها ( پایه نصب دیواری ) محصول LCD arm قابلیت تغییر ارتفاع و تغییر زاویه افقی و عمودی را به راحتی فراهم ساخته است.

تهویه هوا به خصوص برای تلویزیون های پلاسما بسیار مهم می باشد و از نصب تلویزیون یا مانیتور خود در بالای رادیاتور شوفاژ و در نزدیکی شومینه و یا بخاری جداً خودداری نمایید.